עכשיו בסניפים, עד 50% הנחה מתצוגות ועודפים, לתיאום פגישות, אספקות ושירות – הקליקו כאן

נגיעות קטנות של טרנד

Skip to content

אולי במקום לדבר על טרנדים, צריך לדבר על מיקרו-טרנדים. שינויים קטנים, מגמות חדשות שמתמקדות באספקט מאוד ספציפי של עיצוב. לעתים המיקרו-טרנד מתחיל בגלל חידוש טכנולוגי שמאפשר משהו שעד עתה לא היה נגיש. לפעמים יצירת אמנות או סרט מחזירים לחיים אופנה נושנה. לפעמים אלה שינויים כלכליים. הסיבות הן רבות, והתוצאה היא גיוון ושינוי פנימי בתוך הטרנדים הגדולים, המלווים אותנו במשך שנים. אז בואו נפנה את הזרקור למיקרו-טרנדים שזיהינו בתערוכות העיצוב במילאנו ובשנגחאי, ונראה לכם איך תרגמנו אותם אנחנו ב-Simply wood.

השיש (שוב) עובר דירה

אחרי שהשיש עלה מהרצפה למשטחי העבודה של המטבח, נדחק משם לטובת חומרים מתקדמים יותר, עבר לכלי הבית (אגרטלים, קערות הגשה ומגשים), השנה נמצא אותו דווקא כמשטח עליון בשולחנות מסוגים שונים. שולחנות אוכל, אבל גם שולחנות כתיבה, סלון, קפה וכו'. הגוונים יהיו לרוב בהירים-אפרפרים (כן, למרות שהוא כבר הוספד כמה פעמים, האפור עדיין אתנו), המשטחים דקים יותר והאופי הכללי של השיש והשימוש בו מרמז באופן מעודן מאוד על יוקרה, והרבה יותר על ארציות וטבעיות של עיצוב.

שולחן שיש

שולחן שיש – אלגנטיות לא מתאמצת.

הירוק היום ירוק מאוד

מעצבים רבים משתמשים בצבעוניות ניגודית כדי להדגיש אלמנטים בחלל.
שחור-לבן היא הדוגמה הבולטת ביותר, אבל יש בה משהו דרמטי מאוד, שלרוב לא מתאים לבתים "רגילים". במקום זה, השתמשו מעצבים רבים בגווני כחול עמוק כצד הכהה של הסקאלה. השנה מחליפים את הכחול גוונים עמוקים של ירוק. בחדרי השינה או בספות בסלון, הירוק העמוק מעניק תחושה חורפית-סקנדינווית מצד אחד, או טרופית מהכיוון השני של הצבע. הגוון היפהפה מוסיף עומק לצבעוניות של הבית, ואם במקרה יש לכם חלון גדול פתוח לעץ מפואר, הוא יעזור להעצים את הצבע המגיע מבחוץ.

ספה STEFANIE

ספה STEFANIE – הגוון הירוק מוסיף עומק לצבעוניות של החלל.

לא משעמם

אנחנו חייבים להודות – לנו אף פעם לא נמאס מעץ השעם. יש בחומר הזה משהו מסוגנן, שמתכתב עם אימפריות חובקות עולם, יינות משובחים ויעילות אסתטית. ראינו אותו כמשטח עליון של שולחנות אוכל, בשרפרפים עשויים גושי שעם גולמיים, וכמובן כלוחות על הקירות (שאגב, הולכים וגדלים, והיום מכסים גם קירות שלמים של חדרים). לשימוש בשעם יש בונוס גדול – החומר הוא מבודד אקוסטי מהמעלה הראשונה, כך שהוא יעזור לכם להשיג קצת יותר שקט בבית.

שקט תעשייתי

גם השנה נמשיך לראות את השילוב האהוב עלינו – עץ וברזל – במגוון רחב של רהיטים בבית. שולחנות אוכל וצד, מיטות וכמובן – מערכות מדפים וקונסולות. השילוב הזה יכול לגלוש לכיוון הבוהמייני, אבל בעינינו הוא במיטבו כשהוא נקי, מדויק ולא מפחד ממראה תעשייתי.

קונסולה MODUL

קונסולה מסדרת MODUL – פתרון אחסון עדין ויעיל עם טאץ' תעשייתי.

מלאכת מחשבת

מלאכות יד עתיקות, ייחודיות ויפהפיות הולכות ונעלמות, או הופכות לנחלתם של עשירים בלבד, בשל העלות הגבוהה של הייצור. אבל ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות מאפשרות לשחזר את האסתטיקה שלהן, גם אם לא את אופן הייצור. מדפסות תלת-מימד, טכנולוגיות חריטה, חיתוכי לייזר וCNC ועוד – כל אלה מאפשרים להטמיע בעיצוב דוגמאות גיאומטריות סבוכות, משחקי עומק וטקסטורות נושנות-חדשניות.

שולחנות צד יפהפיים

שולחנות צד CLOUD – טכנולוגיה מתקדמת שעושה כבוד למלאכות יד עתיקות. שטיח- שטיחי איתמר.

פינות אינטימיות

אולי כתגובת נגד למגמת ה-Open Space, אנחנו רואים נסיונות רבים ומוצלחים ליצור פינות ישיבה והסבה אינטימיות יותר, מבודדות חלקית משאר החלל. ספריות משמשות קירות חלקיים, שטיחים בולטים שתוחמים אזור מסוים, בניית קירות בחצי גובה מחומרים קלים ואפילו, שומו שמיים, הצבה של ספות גדולות עם הגב לחלל – כל אלה יעזרו לכם למסגר פינת ישיבה חמימה בתוך אופן-ספייס רב שימושי.

חוזרים אל הטבע

ספה ירוקה, ואפילו קיר אחד הצבוע בירוק, הם עניין אחד. אבל השנה אנחנו רואים גם הכנסה מאסיבית יותר של עציצים ואדניות אל תוך הבית. סוקולנטים וקקטוסים שולטים בכיפה, ובמיוחד עבורם מיוצרים רהיטים ייעודיים, עם שקעים מיוחדים לעציצים. במקום לשים וואזה על השולחן, השולחן עצמו הופך לאדנית, עם מקום לשתילת צמחים קטנים או גדולים. הטרנד הזה בא לידי ביטוי גם במטבח, עם מערכות ביתיות לגידול עשבי תבלין. רק שימו לב שאתם בוחרים בצמח הנכון לפי כמות האור הטבעי הנכנסת אל הבית.

חלק כמו קטיפה

סגנון הבוהו-שיק חוזר אלינו, ויחד אתו בדי הקטיפה. הסגנון, שמקורו בממלכת בוהמיה (צ'כיה של ימינו), עבר הרבה גלגולים, והיום הוא מעודן יותר ומתבסס בעיקר על טקסטילים מיוחדים. נראה את הקטיפה בעיקר בגוונים מעושנים, אבל גם בירוק הבלתי נמנע, בנחושת ועוד. העומק של הטקסטורה של הקטיפה, והאופן שבו היא סופגת ושוברת את האור, מבטיחים לספות שלכם מראה עשיר ומפנק, ווייב נונ-שלנטי.